День пам'яті і примирення
8 травня Україна відзначає День пам'яті і примирення, вшановуючи жертв Другої Світової війни, а також тих, у чиї сім'ї війна принесла горе, голод, страждання.
Для нашої Батьківщини ця страшна війна розпочалася далекого 17 вересня 1939 року, коли сталінська Червона армія за таємною згодою з гітлерівською Німеччиною захопила землі Західної України. А вже 22 червня 1941 року рожевий світанок поглинув кривавий танок, що триватиме 1418 днів і ночей - дві людиноненависницькі ідеології - комунізм і фашизм зіткнулися в страшному двобої, що коштував мільйонів і мільйонів життів.
Страшні сліди залишила Друга Світова війна. За ці роки в Україні загинув кожен шостий громадянин. У вогнище війни було втягнуто 67 держав, 80 % населення земної кулі. Друга Світова тривала довгих б років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні.
Про ці та безліч інших фактів дізнавалися учні Дарахівської школи напередодні 8 травня на виховних годинах від своїх класних керівників, а також під час відвідин шкільного музею від вчителя історії Палубяка Андрія Орестовича.
На музейних стендах школярі впізнавали своїх прадідусів, на експозиційних столах розглядали численні знахідки часів Другої Світової війни: гільзи, багнети, залишки гранат, каски, листи, трикутники воєнних листів, яким вже понад 70 років і які дивом збереглися.
Пам'ятаймо трагедію, яка трапилася у ХХ столітті, і робімо все, щоб вона більше не повторювалася у прийдешніх десятиліттях.
|